Junior Best & Fairest

Under 10 Name: Club:
1993 Clinton Marsh Emerald
1998 Ryan Creed Emerald
     
Under 11/ Under 12B    
1999 Jack Besley Emerald
2001 Justin Creed Emerald
2002 Daniel Coghlan Wesburn
2003 Cameron O'Shea Emerald
2004 Aaron Rowe Wandin
2005 Sam Raru Upwey Tecoma
2006 Nathan Bownds Emerald
2007 Troy Broussard Woori Yallock
  Sean Jackson Woori Yallock
2008 Daniel Giannopoulos Belgrave
2009 Adam Moate Yarra Glen
2010 Patrick Barge Monbulk
2011 Patrick Bruzzese Wandin
2012 Joshua Tilly Emerald
2013 Aaron Firrito Gembrook Cockatoo
2014 Bailey Syswerda Mount Evelyn
2015 Ned Park-Jenkinson Upwey Tecoma
2016 U12B Darcey Vorhauer Healesville
2017 Baylin Spencer Woori Yallock
Under 12    
1993 Mark Wheatley Emerald
2000 Liam Barnard Wesburn
2001 Jye Myers Wandin
2002 Justin Myers Wandin
2004 Kieran Harper Monbulk
2005 Tom Bugg Gembrook Cockatoo
  Luke Nash Seville
2006 Patrick Ashton Yarra Glen
2007 Dylan Broadway Mount Evelyn
2008 Dagan Filardi Olinda Ferny Creek
2009 Jack Lee Wesburn
2010 Jesse Volta Gembrook Cockatoo
2011 Joel Garner Wandin
2012 Patrick Bruzzese Wandin
2013 Callum French Woori Yallock
  Hunter Greenall Olinda Ferny Creek
2014 Hugh Basset Seville
2015 Benjamin Grimes Monbulk
2016 Daniel Ebbels Healesville
2017 Cameron Nyko Healesville
Under 12 Girls    
2015 Katie Cameron Bayswater
     
2017 Samantha Beecroft Monbulk
Under 13 / Under 14B    
1985 Jamie Bolton Emerald
1988 Chris Cooper Wesburn
2001 Ryan Creed Emerald
  Brent Clinch Wesburn
2002 Robbie Stewart Emerald
2003 Shane Williams Emerald
  Daniel Coghlan Wesburn
2004 Reece Pepi Emerald
2005 Cameron O'Shea Emerald
2006 Nick Sargent Mount Evelyn
2007 Sam Raru Upwey Tecoma
2008 William Mutschler Upwey Tecoma
2009 Matthew Jeffery Healesville
2010 Mason Kirby Upwey Tecoma
2011 Jesse Volta Gembrook Cockatoo
2012 Joel Garner Wandin
2013 Patrick Bruzzese Wandin
2014 Tennyson Amarant Healesville
2015 Joshua Spencer Monbulk
2016 U14B Benjamin Grimes Monbulk
2017    
     
Under 14    
2001 Zac Kelly Healesville
2002 Tom Van Veen Woori Yallock
2003 Robbie Stewart Emerald
2004 Gary Teunissen Seville
2005 Andrew Moore Healesville
2006 Jedd Ralph-Oakley Emerald
2007 Nick Sargent Mount Evelyn
2008 Jordan Whiteman Upwey Tecoma
2009 Hayden Smith Woori Yallock
2010 Matthew Jeffery Mount Evelyn
  Liam Kidd Belgrave
2011 Mason Kirby Upwey Tecoma
2012 Jesse Volta Gembrook Cockatoo
2013 Joel Garner Wandin
2014 Angus Fern Mount Evelyn
2015 Thomas Taylor Emerald
2016 Harrison Keeling Yarra Glen
2017 Benjamin Grimes Monbulk
Under 15    
1983 Norm Cartledge Wesburn
1985 Richard Wicks Emerald
1986 Robert Halit Wesburn
1987 Darrel CLinch Wesburn
1990 Chris Cooper Wesburn
2008 Mathew Dompietro Emerald
2009 Sam Raru Upwey Tecoma
2010 Jack Preston Emerald
     
Under 16    
1995 David King Emerald
1996 Simon Frankish Wesburn
1997 Ryan Simpson Emerald
2001 Glen Stevens Olinda Ferny Creek
2002 A. Vloedmans Wandin
2003 Marcus Hottes Yarra Junction
2004 Jarrad Martin Belgrave
2005 Jarrod Scott Gembrook Cockatoo
2006 Shane Williams Emerald
2007 Ethan Clasby South Belgrave
2008 Declan Fitzgerald Olinda Ferny Creek
  Iain Marshall South Belgrave
2009 Jamie Hoffman Wandin
2010 Sam Raru Upwey Tecoma
2011 Liam Kidd Belgrave
2012 Brodie Currie Belgrave
2013 Jesse Fraser Mount Evelyn
2014 Joel Garner Wandin
2015 Dale Senior Healesville
2016 Patrick Bruzzese Wandin
2017 Thomas Holland Upwey Tecoma