2017 Club Best & Fairest

 

 

Alexandra

ALEXANDRA
Seniors: 
Reserves: 
Netball A Grade: 
Netball B Grade: 
Netball C Grade: 
Netball D Grade: 

 

BELGRAVE
Seniors: Peter Gough
Reserves: Robbie Matthews
Under 18: N/A

Netball A Grade: Lauren Bennett
Netball B Grade: Melissa Matthews
Netball C Grade: Rachael Clarke
Netball D Grade: Justine De Graaf

 

Croydon North Veterans

CROYDON NORTH VETERANS
Veterans:

Emerald

EMERALD
Seniors: 
Reserves: 
Under 18: 
Veterans: 
Netball A Grade: 
Netball B Grade: 
Netball C Grade: 
Netball D Grade: 

Gembrook

GEMBROOK COCKATOO
Seniors: 
Reserves: 

Netball A Grade:

Netball B Grade:

Netball C Grade: 
Netball D Grade: 
Netball 17 & Under: 

Healesville

HEALESVILLE
Seniors: Nick Mende
Reserves: Clint Barclay
Under 18: Kobi Brown

Vets: Ryan DeMunk
Netball A Grade: Kelly Newton 
Netball B Grade: Ali Bryan
Netball C Grade: Jodi Chandler
Netball D Grade: Kym Estcourt-Barclay & Michelle Barclay
Netball 17&U: Lara Wandin-Collins

Kinglake

KINGLAKE
Seniors: Jayden Butterworth
Reserves: 

Under 18's: 
Netball A Grade:

Netball B Grade: 
Netball C Grade: 
Netball D Grade: 

Netball 17 & Under: 

MARYSVILLE & DISTRICT VETERANS
Veterans: 

 

Monbulk

MONBULK
Seniors: Shane Williams
Reserves: Shannon Koole
Under 18: Travis Wills
Netball A Grade: Nicole Macdowell
Netball B Grade: Tiana Mancarella
Netball C Grade: Grace Sands
Netball D Grade: Emma Hill

Netball 17&U: Fleur De Wit

Mt Evelyn

MOUNT EVELYN
Seniors: Daimon Kift
Reserves: Lachlan Fooks
Under 18: Billy Batten

Women's: Mel Hogg
Netball A Grade: Jacqui Black 
Netball B Grade: Christa Vagg
Netball C Grade: Kala Eslick & Ruby Kelly
Netball D Grade: Heather L'Huillier & Stevie Bull
Netball 17 & Under: Lilly Kelly

OLINDA FERNY CREEK
Seniors: 
Reserves: 
Under 18: N/A
Netball A Grade: 
Netball B Grade: 
Netball C Grade: 
Netball D Grade:

Netball 17&U: 

POWELLTOWN
Seniors: 
Reserves: 
Under 18: 
Netball A Grade: 
Netball B Grade: 
Netball C Grade: 
Netball D Grade: 
Netball 17 & Under: 

 

SEVILLE
Seniors: Mark Cecere
Reserves: Steve Cromarty

Under 18's:
Netball A Grade: Erin Baker
Netball B Grade: Alisha Corbett
Netball C Grade: 
Netball D Grade: 

THORNTON EILDON
Seniors:
Reserves: 
Netball A Grade: 
Netball B Grade: 
Netball C Grade: 

Upwey Tecoma

UPWEY TECOMA
Seniors: Jamie Hackett
Reserves: Michael Tonge
Under 18: Isaac Shinberg
Netball A Grade: Bianca Moffatt 
Netball B Grade: Jade Bell 

Netball C Grade: Shannon Lennie

Netball D Grade: Jacqui Cooke

 

Wandin

WANDIN
Seniors: 
Reserves: 
Under 18: 
Veterans: 
Netball A Grade: 
Netball B Grade: 
Netball C Grade: 
Netball D Grade: 
Netball 17 & Under: 

 

Warburton Millgrove

WARBURTON MILLGROVE
Seniors: 
Reserves: 
Under 18: 
Netball A Grade: 
Netball B Grade: 
Netball C Grade: 
Netball D Grade: 
Netball 17 & Under: 

 

Woori Yallock

WOORI YALLOCK
Seniors: 
Reserves: 
Under 18: 
Netball A Grade: 
Netball B Grade:
Netball C Grade: 
Netball D Grade:

Netball 17&U: 

Yarra Glen

YARRA GLEN
Seniors: 
Reserves: 
Under 18s: 
Netball A Grade: 
Netball B Grade: 
Netball C Grade: 
Netball D Grade: 

Yarra Junction

YARRA JUNCTION
Seniors: John Holmes
Reserves: 
Netball A Grade: 
Netball B Grade: 
Netball C Grade: 
Netball D Grade: 

Netball 17 & Under: 

Woori Yallock

YEA
Seniors: 
Reserves: 
Under 18:
Netball A Grade: 
Netball B Grade: 
Netball C Grade: 
Netball D Grade: