YVMDFL Premiers 1966 onwards....

DIVISION 1 - SENIORS   DIVISION 2 - SENIORS  
1966 Upwey Tecoma    
1967 Upwey Tecoma    
1968 Healesville    
1969 Healesville    
1970 Woori Yallock    
1971 Woori Yallock    
1972 Healesville    
1973 Woori Yallock    
1974 Woori Yallock    
1975 Belgrave    
1976 Belgrave    
1977 Healesville    
1978 Upwey Tecoma 1978 Wandin
1979 Upwey Tecoma 1979 Wandin
1980 Upwey Tecoma 1980 Alexandra
1981 Woori Yallock 1981 Emerald
1982 Seville 1982 Yea
1983 Monbulk 1983 Emerald
1984 Woori Yallock 1984 Yea
1985 Healesville 1985 Wandin
1986 Gembrook Cockatoo 1986 Yarra Glen
1987 Woori Yallock 1987 Monbulk
1988 Healesville 1988 Olinda Ferny Creek
1989 Upwey Tecoma 1989 Powelltown
1990 Upwey Tecoma 1990 Yarra Junction
1991 Upwey Tecoma 1991 Monbulk
1992 Wandin 1992 Silvan
1993 Upwey Tecoma 1993 Yarra Glen
1994 Upwey Tecoma 1994 Kinglake
1995 Warburton Millgrove 1995 Seville
1996 Seville 1996 South Belgrave
1997 Monbulk 1997 Emerald
1998 Monbulk 1998 Yarra Glen
1999 Upwey Tecoma 1999 Belgrave
2000 Warburton Millgrove 2000 Gembrook Cockatoo
2001 Wandin 2001 Yarra Glen
2002 Wandin 2002 Silvan
2003 Woori Yallock 2003 Seville
2004 Silvan 2004 Gembrook Cockatoo
2005 Monbulk 2005 Olinda Ferny Creek
2006 Monbulk 2006 Warburton Millgrove
2007 Silvan 2007 Thornton Eildon
2008 Silvan 2008 Alexandra
2009 Upwey Tecoma 2009 Olinda Ferny Creek
2010 Woori Yallock 2010 Yarra Glen
2011 Upwey Tecoma 2011 Emerald
2012 Woori Yallock 2012 Belgrave
2013 Woori Yallock 2013 Healesville
2014 Woori Yallock 2014 Yarra Glen
2015 Wandin 2015 Emerald
2016 Healesville 2016 Gembrook Cockatoo
2017 Olinda Ferny Creek 2017 Belgrave
DIVISION 1 - RESERVES   DIVISION 2 - RESERVES  
1978 Upwey Tecoma 1978 Wandin
1979 Upwey Tecoma 1979 Wandin
1980 Upwey Tecoma 1980 Alexandra
1981 Upwey Tecoma 1981 Powelltown
1982 Monbulk 1982 Powelltown
1983 Seville 1983 Emerald
1984 Woori Yallock 1984 Belgrave
1985 Woori Yallock 1985 Wandin
1986 Healesville 1986 Silvan
1987 Healesville 1987 Monbulk
1988 Healesville 1988 Wandin
1989 Healesville 1989 Wandin
1990 Woori Yallock 1990 Belgrave
1991 Warburton Millgrove 1991 Belgrave
1992 Woori Yallock 1992 Seville
1993 Healesville 1993 Yarra Glen
1994 Warburton Millgrove 1994 Seville
1995 Woori Yallock 1995 South Belgrave
1996 Woori Yallock 1996 Powelltown
1997 Woori Yallock 1997 Emerald
1998 Upwey Tecoma 1998 Yarra Junction
1999 Woori Yallock 1999 Yarra Junction
2000 Wandin 2000 Gembrook Cocaktoo
2001 Healesville 2001 Yarra Junction
2002 Upwey Tecoma 2002 Yarra Junction
2003 Healesville 2003 Yarra Junction
2004 Upwey Tecoma 2004 South Belgrave
2005 Upwey Tecoma 2005 South Belgrave
2006 Upwey Tecoma 2006 Warburton Millgrove
2007 Warburton Millgrove 2007 Alexandra
2008 Upwey Tecoma 2008 Alexandra
2009 Upwey Tecoma 2009 Olinda Ferny Creek
2010 Monbulk 2010 Seville
2011 Warburton Millgrove 2011 Seville
2012 Healesville 2012 Seville
2013 Upwey Tecoma 2013 Healesville
2014 Upwey Tecoma 2014 Seville
2015 Upwey Tecoma 2015 Yarra Junction
2016 Olinda Ferny Creek 2016 Yarra Glen
2017 Wandin 2017 Belgrave
DIVISION 1 - UNDER 18   DIVISION 2 - UNDER 18  
1966 Healesville (Under 16) 1966  
1967 Healesville (Under 16) 1967  
1968   1968  
1969   1969  
1970 Healesville 1970  
1971   1971  
1972 Healesville 1972  
1973 Healesville 1973  
1974 Monbulk 1974  
1975 Healesville 1975  
1976 Healesville 1976  
1977 Healesville 1977  
1978 Seville 1978 Fairpark
1979 Woori Yallock 1979 Thornton
1980 Healesville 1980 Fairpark
1981 Warburton Millgrove 1981 Emerald
1982 Healesville 1982 Belgrave
1983 Seville 1983 Belgrave
1984 Woori Yallock 1984 Belgrave
1985 Upwey Tecoma 1985 Yarra Glen
1986 Wandin 1986 Yarra Junction
1987 Woori Yallock 1987 Wandin
1988 Emerald 1988 South Belgrave
1989 Upwey Tecoma 1989 Wandin
1990 Woori Yallock 1990 Belgrave
1991 Upwey Tecoma 1991 Monbulk
1992 Monbulk 1992 Powelltown
1993 Upwey Tecoma 1993 Belgrave
1994 Upwey Tecoma 1994 Belgrave
1995 Woori Yallock 1995 Belgrave
1996 Woori Yallock 1996 Emerald
1997 Woori Yallock    
1998 Woori Yallock    
1999 Healesville    
2000 Upwey Tecoma 2000 Emerald
2001 Upwey Tecoma    
2002 Upwey Tecoma 2002 South Belgrave
2003 Upwey Tecoma    
2004 Woori Yallock    
2005 Healesville    
2006 Upwey Tecoma 2006 South Belgrave
2007 Healesville 2007 Yarra Junction
2008 Warburton Millgrove 2008 Emerald
2009 Monbulk 2009 Olinda Ferny Creek
2010 Olinda Ferny Creek 2010 Emerald
2011 Upwey Tecoma 2011 Seville
2012 Wandin 2012 Seville
2013 Woori Yallock 2013 Olinda Ferny Creek
2014 Healesville 2014 Woori Yallock
2015 Healesville    
2016 Mt Evelyn    
2017 Wandin