Best & Fairest (Netball)

  JODI CHANDLER MEDAL - Division 1 A Grade   A GRADE - Division 2
2005 J. Chandler - Healesvill    
2006 M. Whitworth - Monbulk 2006 L. Miller -Alexandra
2007 A. Hardy - Woori Yallock 2007 K. Brown - Thornton Eildon
2008 M. Whitworth - Monbulk 2008 E. Thomas - Alexandra
2009 K. Tomlinson - Upwey Tecoma 2009 M. O'Bree -Yea
2010 S. Hogan - Mount Evelyn 2010 M. O'Bree - Yea
      E. Bound - Powelltown
2011 S. Hogan - Mount Evelyn 2011 S. Coller - Emerald
2012 K. Tomlinson - Upwey Tecoma 2012 J. Walker - Alexandra
2013 M. Martinov - Wandin 2013 R. Gentle - Seville
2014 G. Hankinson - Upwey Tecoma 2014 C. Cook - Yarra Junction
2015 J. Walker - Mt Evelyn 2015 S. Hogan - Yea
2016 P. Whitworth - Monbulk 2016 R. Gentle - Seville
2017 K. Tomlinson - Olinda Ferny Creek 2017 J. Sweet - Yarra Junction
      L. Bennett - Belgrave
  B GRADE - Division 1   B GRADE - Division 2
2006 P. Oliver - Upwey Tecoma 2006 M. Jack - Alexandra
2007 E. Paternoster - Mount Evelyn 2007 C. Ridd - Yarra Junction
  B. Stubbs - Monbulk    
2008 S. Piper - Mount Evelyn 2008 M. Creighton - Thornton Eildon
      M. Jack - Alexandra
      M. Warren-Smith - Alexandra
2009 N. Ellis - Upwey Tecoma 2009 T. Hoare - Yarra Junction
2010 M. Berry - Wandin 2010 S. MacDonald - Powelltown
2011 K. Nicol - Wandin 2011 N. Hajder - Powelltown
2012 K. Lowe - Upwey Tecoma 2012 M. Walker - Powelltown
2013 K. Nicol - Wandin 2013 K. McMaster - Yea
2014 M. Berry - Wandin 2014 C. Hayes - Yea
2015 M. Berry - Wandin 2015 C. Volta - Emerald
2016 E. Allwell - Woori Yallock 2016 C. Hayes - Yea
2017 L. VanDerWesthuizen - Woori Yallock 2017 N. Hargreaves - Belgrave
      O. Twining - Alexandra
  C GRADE - Divison 1   C GRADE - Division 2
2009 S. Buckland - Mount Evelyn    
2010 C. Connell - Healesville 2010 G. Lord - Yea
  C. Fuerst - Olinda Ferny Creek    
  K. Huyser - Wandin    
2011 T. Starling - Mount Evelyn 2011 A. Penman - Seville
2012 C. Volta - Emerald 2012 S. Krijt - Alexandra
2013 D. Weisgerber - Belgrave 2013 C. Hayes - Yea
2014 C. Chandler - Healesville 2014 K. Buckland - Yea
      S. Mead - Powelltown
2015 N. Hargreaves - Belgrave 2015 S. Fotia - Seville
  T. Halton - Wandin    
2016 O. Kerr - Wandin 2016 E. Taylor - Yarra Glen
2017 A. Lennie - Wandin 2017 E. Bourke - Belgrave
  D GRADE - Division 1   D GRADE - Division 2
2012 N. Edwards - Mount Evelyn 2012 J. White - Yea
      K. Kennedy - Alexandra
2013 T. Campbell - Emerald 2013 J. Watts - Yea
2014 K. Checkley - Wandin 2014 K. Smith - Kinglake
2015 A. Kay - Wandin 2015 J. Scott - Emerald
2016 D. Weisgerber - Belgrave 2016 S. Eddington - Kinglake
2017 P. Adams - Warburton Millgrove 2017 A. Williams - Belgrave
  G. Young - Healesville    
  B. Munnerley - Gembrook Cockatoo    
  17 & UNDER    
2015 S. Durant - Warburton Millgrove    
2016 K. Smith - Kinglake    
2017 M. Sudomirski - Woori Yallock